مودم جیبی وایمکس مبین نت

مودم جیبی وایمکس ایرانسل

وایمکس مبین نت جیبیشرکت ارتباطات مبین‌نت به عنوان تنها ارایه‌دهنده‌ی خدمات ارتباطی بی‌سیم با فناوری وایمکس در کلیه‌ی استان‌های کشور، مفتخر است یکی از تازه‌ترین فناوری‌های ارتباطی روز دنیا را برای نخستین بار در ایران عرضه نماید. اینترنت شخصی با مودم جیبی، خدمتی جدید از مبین‌نت است که به مشترکان امکان می‌دهد با تهیه کردن یک مودم قابل‌حمل که به اندازه‌ی یک دستگاه تلفن همراه (شکل روبه‌رو) است، در بسیاری نقاط شهر به شبکه‌ی وایمکس مبین‌نت متصل شوند.


مودم جیبی وایمکس مبین‌نت را نه تنها می‌توانید در نقاط گوناگون شهر خود به‌کار بگیرید، بلکه می‌توانید در سفر نیز به همراه خود داشته باشید و در تمام شهرهای تحت پوشش شبکه‌ی وایمکس مبین‌نت نیز (که اکنون به بیش از 130 شهر رسیده است) از آن استفاده کنید. زمان شارژ باتری این مودم سه ساعت است که علاوه بر امکان تغذیه توسط آداپتور، قابلیت شارژ با درگاه USB را نیز دارد.


با روشن کردن مودم جیبی، ابتدا مودم به جست‌وجوی شبکه‌ی وایمکس می‌پردازد و پس از روشن شدن و ثابت ماندن چراغ WiMAX، می‌توان اطمینان داشت که پوشش در آن مکان مناسب است. مودم جیبی پس از برقراری ارتباط با شبکه‌ی وایمکس مبین‌نت، اینترنت پرسرعت را به صورت WiFi در دسترس قرار می‌دهد و می‌توان با استفاده از رایانه، نوت‌بوک، تلفن همراه، تبلت و یا هر وسیله‌ی دیگر که امکان ارتباط با اینترنت به شیوه‌ی WiFi را داشته باشد، از خدمات پرسرعت مبین‌نت در مکان‌های مختلف استفاده کرد.


اینترنت شخصی با مودم جیبی در حال حاضر به عنوان تنها راهکار برای آن دسته از افرادی است که در طی روز، در خارج از منزل یا محیط کار، در خیابان‌ها، پارک‌ها، بانک‌ها، اماکن عمومی و ...، نیاز فراوانی به اینترنت دارند (به عنوان مثال مدیران، دانش‌جویان، خبرنگاران، محققان، اساتید و ...). راهکار اینترنت شخصی با مودم جیبی وایمکس مبین‌نت پدیده‌ای نو در خدمات ارتباطی بی‌سیم در ایران است که می‌تواند مورد استفاده‌ی مشترکین ADSL و وایمکس از شرکت‌های مختلف نیز باشد. برتری بزرگ مودم جیبی بر سایر مودم‌های قابل‌حمل وایمکس از قبیل USB، امکان برقراری ارتباط با این مودم به صورت WiFi است.

در نتیجه استفاده از این مودم مختص کامپیوتر و نوت‌بوک نیست و حتی دارندگان تلفن‌های هوشمند، تبلت، کنسول‌های بازی و ... نیز می‌توانند از اینترنت شخصی با مودم جیبی مبین‌نت استفاده کنند.

نکته‌هایی برای استفاده از مودم جیبی
نکته‌ی بسیار مهمی که متقاضیان مودم جیبی باید به آن توجه داشته باشند، این است که مودم جیبی مانند تلفن‌های همراه ابزاری برای جا‌به‌جایی مداوم هستند و بیش‌تر برای کسانی که مدام در رفت و آمدند مناسب است. برای همین مانند تلفن‌های همراه، این مودم‌ها نیز احتمال دارد در برخی نقاط امکان دریافت سیگنال نداشته باشند. بر این اساس، مودم‌های جیبی در برخی مناطق شهر که تحت پوشش نباشند، امکان برقراری ارتباط با شبکه‌ی وایمکس مبین‌نت را نخواهند داشت. بنابراین توجه داشته باشید که اگر قصد دارید از مودم در مکانی ثابت استفاده نمایید، بهتر است مودم داخلی وایمکس مبین‌نت را انتخاب کنید.


مودم‌های جیبی چون برای کار در هنگام سفر و رفت و آمد طراحی شده‌اند، از نظر آنتن‌دهی قدرت مودم‌های بیرونی یا داخلی را ندارند، اما آنتن‌دهی آن‌ها در مکان‌هایی که نزدیک به دکل‌های فرستنده/گیرنده‌ی مبین‌نت هستند عالی است.

اینترنت شخصی با مودم جیبی همراه با یک طرح پیش‌فرض ارایه می‌شود که مشخصات آن در جدول زیر درج شده است. برای درخواست این مودم می‌توانید با تکمیل فرم ثبت‌نام و رجوع به بخش اشتراک خدمات، این مودم را خریداری نمایید.

  مدت اعتبار نام طرح  پهنای باند محدودیت حجم    مبلغ با مودم (بدون احتساب 6%) گیگابایت اضافه
دو ساله MJ1102 512Kbps 30GB 4.200.000 ریال 60.000 ریال
یک ساله  MJ1101 128Kbps 15GB  3.200.000 ریال 60.000 ریال

لازم به توضیح است، برای تهیه کردن این مودم‌ها تنها لازم است مدارک احراز هویت به عوامل فروش ارایه شود و نیازی به پرداخت هزینه‌ی نصب و راه‌اندازی نیست (در واقع نصبی برای این مودم‌ها انجام نمی‌شود). همان‌گونه که مشاهده می‌شود، خدمات اینترنت شخصی با مودم جیبی وایمکس مبین‌نت به صورت حجم ترافیک ارسال و دریافت محدود در بازه‌ی زمانی مشخص با ضریب اشتراک یک به چهار ارایه می‌شود و هم‌چون سایر طرح‌های اینترنت پرسرعت بی‌سیم وایمکس مبین‌نت با حجم محدود، استفاده در ساعات دو تا هشت صبح رایگان است (حجم اطلاعات ارسالی و دریافتی در این محدوده‌های زمانی محاسبه نخواهد شد).


در کلیه‌ی طرح‌های فوق پس از برقراری ارتباط مودم با شبکه، یک نشانی IP معتبر غیرثابت به مشترک اختصاص داده می‌شود. برای دریافت IP ثابت در مدت زمان اشتراک، آیکن «پرداخت اینترنتی» را در بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید تا به صفحه‌ی پرداخت بروید. در پایین صفحه، اطلاعات درخواست شده را در کادرهای مربوط وارد کنید و دکمه‌ی «ادامه» را بزنید. اطلاعات مورد نیاز را در صفحه‌ی جدیدی که باز می‌شود وارد کنید و در قسمت «نوع درخواست»، گزینه‌ی IP ثابت را انتخاب کنید. بعد از این‌که پرداخت شما با موفقیت انجام شد، درخواست‌تان به همکاران در واحد پشتیبانی فروش ارسال می‌شود تا پس از بررسی مستندات اشتراک، اقدام به تخصیص IP نمایند.  

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن :