پست الکترونیک ایرانسل

خدمات پست الکترونیک ایرانسل! به همراه پیشنهاد های تشویقی...

همیشه و همه جا با جهان در تماس باشید!

 

برای دریافت دفترچۀ راهنمای خدمات پستچی ایرانسل به صورت فایلPDF لطفاً اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت دفترچۀ راهنمای رایگان خدمات پستچی ایرانسل از طریق پست اینجا را کلیک کنید.

 

برای نخستین بار در ایران...

همانطور که پیش از این وعده داده بودیم، هم اكنون دو سرویس پستچی و صندوق پستی الکترونیک برای کاربران اینترنتی از سوی ایرانسل ارائه شده است. بدین ترتیب، شما می توانید در سریع ترین زمان و با كمترین هزینه، نامه های الکترونیک خود را از طریق تلفن همراهتان دریافت و یا ارسال نمایید!

 

با استفاده از سرویس جدید «پستچی» (Push mail) ایرانسل، مشترکین می توانند با معرفی و ثبت نشانی پست الکترونیک دلخواه خود در سیستم، به محض دریافت نامۀ الکترونیکی جدید، به سادگی از طریق تلفن همراهشان از آن مطلع شده و محتوای نامه را مشاهده کنند. همچنین در صورت وجود فایل ضمیمه در نامۀ الکترونیکی دریافتی، مشترک قادر خواهد بود آن را نیز مشاهده کند. استفاده از این سرویس به سادگی ارسال و دریافت یک پیام چندرسانه ای است. تنها کافیست نشانی های پست الکترونیک دلخواه خود را در سیستم ثبت کنید و پس از آن، شما از طریق پیامک یا پیام چند رسانه ای، از نامه الکترونیکی دریافتی جدید، توسط تلفن همراه خودتان مطلع خواهید شد. با این سرویس فوق العاده، تمامی امکانات موجود برای پست الکترونیک، از قبیل ایجاد، ارسال، دریافت، پاسخ دهی، تقسیم با دیگران، پاک کردن، ذخیره کردن و غیره در اختیار کاربر خواهد بود و او می تواند به راحتی و بدون نیاز به رایانه، تنها از طریق SMS یا MMS توسط تلفن همراه تمامی این امور را انجام دهد.

 

جهت ثبت نام در پستچی ایرانسل ضروری است ابتدا برای سرویس صندوق پستی الکترونیک ایرانسل ثبت نام کنید. به عبارت دیگر این سرویس رایگان پیش زمینه ای برای ثبت نام در سرویس پستچی است، بنابراین پس ازمعرفی صندوق پستی الکترونیک به سرویس پستچی خواهیم پرداخت.

 

صندوق پستی الکترونیک چیست؟

صندوق پستی الکترونیک یکی از مفیدترین کاربردهای ارتباطی شبکه اینترنت است. شما با استفاده از این سرویس می توانید از طریق یک مرورگر شبکه به صندوق پست الکترونیک و نامه های الکترونیک خود دسترسی داشته باشید، نامه ها را ارسال یا دریافت نموده و آن ها را مدیریت نمایید.

 

ایرانسل در این سرویس یک نشانی پست الکترونیک برای شما در نظر می گیرد، البته با این ویژگی منحصر به فرد که شناسۀ نشانی الکترونیک شما همان شمارۀ خط ایرانسل شماست! این سرویس برا ی کلیه مشترکین اعتباری و دائمی رایگان بوده و ضمن آن، یک نشانی پست الکترونیک تحت دامنۀ Irancell.ir مانند (irancell.ir@٩٨٩٣۵١٢٣۴۵۶٧) به شما اختصاص پیدا می کند.

 

مشترکین می توانند از این سرویس رایگان جهت مکاتبات الکترونیکی شخصی و تجاری از طریق رایانۀ شخصی خود استفاده نمایند.

 

امکانات صندوق پستی الکترونیک چیست؟

با ثبت نام در این سرویس شما از تمامی امکانات استاندارد خدمات صندوق های پست الکترونیکی به علاوه ۵٠ مگابایت فضای رایگان برای مشترکین اعتباری و دائمی ایرانسل و دیگر مزایا ازجمله دسترسی دو زبانه به سرویس و دسترسی به تقویم شمسی برخوردار می شوید.

مشترک برای استفاده از خدمات فوق از طریق رایانه شخصی متحمل هیچ هزینه ای نمی شود.

 

 

اشتراک رایگان صندوق پستی الکترونیک ایرانسل :

ثبت نام برای سرویس اولیۀ صندوق پستی الکترونیک ایرانسل برای مشترکین رایگان است. این سرویس شامل ۵٠ مگابایت فضای رایگان برای مشترکین دائمی و اعتباری خواهد بود. البته در صورت تمایل به افزایش فضای صندوق پستی، هزینۀ آن به صورت ماهانه و یا سالانه ( بسته به نوع اشتراک انتخابی ) از مشترک دریافت خواهد شد.

 

 

«پستچی» چیست؟

پستچی، این فناوری پیشرفته، در اختیار مشترکینی قرار می گیرد که در پی دسترسی به صندوق پستی الکترونیک خود از طریق تلفن همراه هستند. با این فناوری، مشترکین نامه های دریافتی (Inbox) خود را بلافاصله از طریق تلفن همراه دریافت می کنند. به عبارت دیگر با این فناوری صندوق پستی الکترونیکی شما همه جا همراه شما خواهد بود!

 

 

«پستچی» ایرانسل چگونه کار می کند؟

« پستچی» به شما امکان می دهد تا همه نشانی های پست الکترونیک خود (حداکثر ۵ نشانی) را به شمارۀ همراه ایرانسل خود متصل کرده و به محض دریافت نامۀ الکترونیکی در هر کـدام از این نـشانی ها، آن را روی تلفن هـمراه خود به شـکل پیامک (SMS) یا پیام چند رسانه ای (MMS)دریافت کنید. شما می توانید نحوه دسترسی به این سرویس را بسته به نوع تقاضای خود و یا نوع گوشی مورد استفاده تعیین کنید. با ورود به پورتال «پستچی»، شما می توانید از بین گزینه های «پیامک» و «پیام چند رسانه ای» یکی را برای دریافت نامه های الکترونیک خود انتخاب کنید. به این ترتیب شما می توانید در صورتی که گوشی شما امکان دریافت و یا ارسال پیام چند رسانه ای را دارد، گزینۀ MMS را برای دریافت نامه الکترونیک بر روی گوشی خود انتخاب کنید تا در صورت وجود فایل های ضمیمه، آنها را نیز از طریق گوشی مشاهده کنید. با انتخاب گزینۀ SMS، شما قادر خواهید بود حتی بر روی قدیمی ترین گوشی ها نامه های الکترونیک خود را از طریق پستچی دریافت نمایید. البته با این روش تنها قادر به مشاهدۀ فرستنده، موضوع و بخش اولیۀ متن نامۀ الکترونیک دریافتی خواهید بود. دقت داشته باشید که برای دریافت نامۀ الکترونیکی به صورت MMS بایستی تنظیمات آن بر روی گوشی شما فعال شده باشد، اما برای ارسال نامۀ الکترونیکی به شکل MMS، علاوه بر تنظیمات MMS باید فرم درخواست و فعال سازی آن را نیزقبلاً تکمیل کرده باشید تا MMS شما فعال شده باشد. حداکثر حجم فایل های ضمیمۀ دریافتی و ارسالی شما نیز ٣٠٠ کیلو بایت معادل یک MMS باید باشد.

 

 

مزایای سرویس پستچی ایرانسل :

سهولت استفاده از سرویس پستچی بدون نیاز به نصب نرم افزار خاص

سازگاری با انواع گوشی، پشتیبانی کلیه گوشی های قدیمی

امکان دریافت خودکار نامه های الکترونیکی جدید به صورت آنلاین بر روی گوشی به شکل SMS و MMS

قابلیت تنظیم برای نشانی های پست الکترونیک مختلف (که از پروتکل POP یا IMAP استفاده می نمایند مانند Gmail)

قابلیت تنظیم برای چندین نشانی پست الکترونیک به صورت همزمان

تنظیم زمانبندی دلخواه جهت دریافت نامه الکترونیک بر روی گوشی

تعریف لیست مجاز و غیرمجاز

امکان ارسال پاسخ به نامه الکترونیک یا ارسال نامه الکترونیک جدید از طریق MMS یا SMS

 

 

ثبت نام و فعال سازی:

پیش از این اشاره کردیم که برای ثبت نام سرویس پستچی ابتدا باید در سرویس رایگان صندوق پستی الکترونیک ثبت نام کرده باشید. بنابراین، شیوه فعال سازی صندوق پستی الکترونیک و سپس شیوه فعال سازی پستچی را توضیح می دهیم.

 

 

روش های فعال سازی «صندوق پستی الکترونیک »:

برای فعال سازی صندوق پست الکترونیک، نخست یک پیامک بدون متن به ١٣٠ ارسال نمایید تا رمز e-Care را دریافت نمایید و سپس به یکی از سه روش زیر عمل کنید.

 

١.شبکه اینترنت:

شما می توانید با مراجعه به سایت www.irancell.ir و پیگیری لینک «خدمات پست الکترونیک ایرانسل» وارد پورتال خدمات صندوق پستی الکترونیک ایرانسل شده، با استفاده از شناسه کاربری و رمز e-Care یا Vitrin خود وارد صفحۀ بعد شوید وسرویس خود را از طریق پورتال تنظیمات (Self care) فعال نموده و کلیه تنظیمات دیگر دلخواه مانند فعال سازی، غیر فعال سازی، تمدید و خرید فضا را نیز انجام دهید. دقت کنید که شناسه کاربری شما همان شمارۀ خط ایرانسل شماست (مثال:٩٨٩٣۵١٢٣۴۵۶٧).

 

٢.پیامک:

انجام عملیات بر روی حساب «صندوق پستی الکترونیک» از طریق پیامک نیز امکان پذیر است. به این منظور طبق جدول زیر، متن مربوط به عملیات مورد نظر خود را به شماره ٨۶٠٠ ارسال نمایید. در این حالت، نتیجه درخواست شما بلافاصله در یک پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

winter88_1

 

٣. کدهای دستوری:

شما می توانید عملیات بر روی حساب «صندوق پستی الکترونیک» خود را از طریق کدهای دستوری نیز انجام دهید. به این منظور طبق جدول زیر، کد دستوری عملیات مورد نظر خود را از خط ایرانسل شماره گیری کنید. در این حالت، نتیجه درخواست شما بلافاصله در یک پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

winter88_2

 

هزینه در خواست فضای بیشتر:

مشترک می تواند فضای بیشتری به صندوق پستی الکترونیک خود اختصاص دهد، به این منظور باید یکی از بسته های صندوق پستی الکترونیک را با توجه به فضای مورد نیاز خود خریداری نماید. فضای در اختیار و مدت اعتبار آن ها به شرح زیر است:

winter88_3

 

روش های فعال سازی پستچی:

ثبت نام و فعال سازی سرویس "پستچی" پس از ثبت نام سرویس "صندوق پستی الکترونیک" امکان پذیر است. پس از ارسال تقاضا، سیستم نوع سیم کارت مشترک را بررسی کرده و در صورتی که مشترک دارای سیم کارت دائمی باشد، مبلغ ثبت نام (فعال سازی) به صورتحساب وی افزوده و در صورتی که مشترک اعتباری باشد، از میزان اعتبار او کسر خواهد شد. در صورتی که مراحل با موفقیت انجام شود، مشترک از طریق یک پیامک از فعال سازی سرویس مطلع خواهد شد. فعال سازی پستچی از سه طریق شبکۀ اینترنت، پیامک ویا کدهای دستوری امکان پذیر است:

 

١. شبکه اینترنت:

در این روش شما می توانید از طریق سایت www.irancell.ir به پورتال پستچی ایرانسل وارد شده و در قسمت وضعیت من (My status)، سرویس پستچی را فعال کنید. شما همچنین می توانید تنظیمات پستچی را از طریق اینترنت انجام دهید.

 

٢. پیامک:

علاوه بر روش ارتباطی اینترنت، انجام عملیات بر روی حساب پستچی از طریق پیامک نیز امکان پذیر است. به این منظور طبق جدول صفحه بعد، متن مربوط به عملیات مورد نظر خود را به شمارۀ ٨۶٠٠ ارسال نمایید. در این حالت، نتیجه درخواست شما بلافاصله در یک پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

winter88_4

 

در صورتی که شما از طریق SMS اقدام به فعال سازی پستچی ایرانسل نمایید، ضروری است تنظیمات بعدی را از طریق مرورگر اینترنت با ورود به نشانی www.irancell.ir و پورتال خدمات پست الکترونیک انجام دهید.

 

٣.کدهای دستوری:

در این روش مشترک می تواند با شماره گیری کدهای دستوری مشخص شده از خط ایرانسل، نسبت به فعال سازی اقدام کند. پس از اتمام مراحل فعال سازی و در صورت موفق آمیز بودن ثبت نام، پیامک تأیید، حاوی شناسه کاربری و رمز ورود پستچی مشترک برای وی ارسال خواهد شد.

winter88_5

 

در صورتی که شما از طریق کدهای دستوری اقدام به فعال سازی پستچی ایرانسل نمایید، ضروری است تنظیمات بعدی را از طریق مرورگر اینترنت با ورود به نشانی www.irancell.ir و پورتال خدمات پست الکترونیک انجام دهید.

 

 

امکان ارسال پاسخ به نامه الکترونیک:

شما می توانید از طریق گوشی خود به نامه الکترونیکی دریافتی پاسخ دهید، بدین ترتیب که پس از مشاهدۀ نامه، گزینۀ Reply را انتخاب نموده و متن دلخواه را نوشته و سپس ارسال نمایید. توجه داشته باشید که اگر نوع تحویل نامه های الکترونیکی را در حالت MMS تنظیم کرده باشید، می توانید فایلی را نیز ضمیمه کرده و همراه با متن ارسال نمایید.

 


ارسال نامه الکترونیک جدید از طریق SMS

ارسال نامه الکترونیک از طریق SMS:برای ارسال نامه الکترونیکی از این طریق، کافیست در یک پیامک به ترتیب:

نشانی صندوق پستی گیرنده

موضوع پیام

متن پیام

را از چپ به راست با علامت دو نقطه «:» بین آن ها و بدون فاصله نوشته و از تلفن همراه خود به شمارۀ ٨۶٠١ ارسال کنید.

 

متن پیام : موضوع پیام : نشانی صندوق پستی گیرنده

 

ارسال نامه الکترونیک از طریق MMS:

برای ارسال نامه الکترونیکی،از این طریق کافیست در یک پیامک به ترتیب

نشانی صندوق پستی گیرنده

موضوع پیام

متن پیام

را از چپ به راست با علامت دو نقطه «:» بین آن ها و بدون فاصله نوشته و از تلفن همراه خود به شمارۀ ٨۶٠٢ ارسال کنید.

 

متن پیام : موضوع پیام : نشانی صندوق پستی گیرنده

 

در صورت تمایل می توانید فایلی را نیز ضمیمه کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که در صورت عدم رعایت ترتیب ارسال، با خطای سیستم روبرو می شوید و نامه الکترونیکی شما ارسال نخواهد شد.

 

 

هزینه های سرویس پستچی:

هزینه سرویس پستچی شامل دو بخش است:

هزینه اشتراک عادی سرویس پستچی که به صورت ماهیانه یا سالیانه طبق جدول شماره (١) می باشد.

هزینه تحویل هر نامه الکترونیکی بر روی گوشی، طبق جدول شماره (٢)

winter88_6

 

winter88_7

هزینه ارسال نامه الکترونیک از طریق پیامک طبق تعرفۀ ارسال پیامک و از طریق پیام چند رسانه ای طبق تعرفۀ ارسال پیام چند رسانه ای محاسبه خواهد شد.

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن :