رونمایی نیسان از مدل اولیه اتومبیل مسابقه الکتریکی ZEOD RC

نیسان به تازگی از نمونه اولیه ماشین مسابقه ZEOD RC پرده برداری کرده است که قرار است نمونه اصلی آن در سال ۲۰۱۴ روانه بازار شود. پروژه ساخت این ماشین که توسط بن باولبی، مدیرعامل نیسان کلید خورده با ورود مهندسانی از ایالات متحده، اروپا و ژاپن در حال تکمیل شدن است.

 

ماشین نیسان مدل الکترونیکی


به گزارش سایت شارژ رایگان  : نمونه اولیه این این ماشین که در مسابقات ۲۰۱۴ Le Mans 24 Hour پرده برداری شده است قرار است زیر نظر تیم Automobile Club de l'Ouest's وارد این مسابقات شود و در ماه فوریه سال جاری به رقابت با سایرین بپردازد. اگر علاقه مندید در مورد این خودرو اطلاعات بیشتری به دست آورید می توانید به کانال یوتیوب این محصول مراجعه کنید.

نیسان می گوید این اولین بار است که از تکنولوژی باتری های الکتریکی در اتومبیل های مسابقه استقامتی استفاده می شود و این می توان اطلاعات مهمی در مورد توسعه نسل آینده اتومبیل های ورزشی در اختیار ما بگذارد و علاوه بر این از تولید گاز های گلخانه ای هم بکاهد. بد نیست بدانید ما تنها با یک ماشین الکتریکی روبرو نیستیم بلکه راننده می تواند در بین دو حالت الکتریکی و بنزینی سویچ کند و از این اتومبیل به عنوان یک اتومبیل جاده نیز استفاده نماید. البته به جزء فناوری الکتریکی این ماشین فناوری های دیگری نیز در راه است که هنوز در حال تست شدن می باشند.

با این وجود هنوز فناوری های باتری این اتومبیل به اندازه کافی پیشرفته نیست تا در مسابقات Le Mans 24 Hour شرکت کند. اما فرایند تست تا بیش از ۱۲ ماه ادامه خواهد یافت که در این مدت مدل اولیه تغییراتی را به خود خواهد دید. از این به بعد باشد شاهد قوانینی برای ورود اتومبیل های الکتریکی به میدان مسابقه باشیم، چرا که با وجود نیسان این امر در حال تحقق یافتن است.

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن :