پرفروش ترین کنسول بازی تاریخ کدام است

پرفروش ترین کنسول بازی

تقریبا میتوان گفت که همه ما کنسول های قدیمی مثل آتاری ۲۶۰۰ ، کنسول سگا، پلی استیشن ۱ را میشناسیم. حتی اگر به طور حرفه ای و جدی با این کنسول ها بازی نکرده باشید مطمئنا نام آنها زیاد به گوشتان خورده است. تا به حال شده که از خود بپرسید که پرفروش ترین کنسول تاریخ چیست؟ Sega ، پلی استیشن یا ایکس باکس.

 

طبق منابع و آمار معتبری که از منابع مختلف جمع آوری شده است کنسول PlayStation 2 لقب پرفروش ترین کنسول تاریخ را به خود گرفته است.اگر شما هم از طرفداران این کنسول افسانه ای باشید بازی های زیادی را به یاد دارید بازی هایی مثل Black God Of War 1,2  و عنوان پرطرفدار Resident Evil 4. اجازه دهید تا سیر عرضه این کنسول را بررسی کنیم.

پلی استیشن 2

این کنسول افسانه ای در ماه مارس سال ۲۰۰۰ میلادی توسط شرکت بزرگ سونی  به عنوان دومین نسل از کنسول های پلی استیشن این شرکت روانه بازار شد. به طور کلی این کنسول جز ششمین کنسول بین تمامی کنسول هایی از جمله سگا، دریم کست، ایکس باکس و .. به شمار میرود که عنوان محبوبترین کنسول تاریخ را نیز به خود گرفت. این کنسول حتی با عرضه کنسول پلی استیشن ۳ که تولید کننده آن نیز خود شرکت سونی بود توانست میزان فروش خوبی را داشته باشد.

 

اگر اخبار سایت را دنبال کرده باشید طی خبری شرکت سونی اعلام کرد که قصد دارد تولید این کنسول افسانه ای را متوقف کند که البته همین کار را نیز کرد و تا ماه ژانویه سال ۲۰۱۳ تولید این کنسول بیشتر ادامه نداشت. شرکت سونی بین سال های ۲۰۰۰  تا ۲۰۱۳ بیش از ۱۵۵ میلیون دستگاه از کنسول را در بازارهای مختلفی به فروش رساند همچنین این شرکت چیزی بیش از ۱٫۲ بیلیون دیسک بازی برای این کنسول به فروش رساند.

نظر شما در مورد این کنسول چیست؟ شما چه خاطراتی با این کنسول افسانه ای دارید؟ منتظرنظرات گرم شما هستیم .

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تلفن :